Szkoła zatrudni hipoterapeutę z przygotowaniem pedagogicznym.

Praca od zaraz. Pilne.

Aktualności

15 października 2019 roku w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach zostały wręczone Medale Komisji Edukacji Narodowej. Wśród odznaczonych znaleźli się nauczyciele naszej szkoły, Pani Iwona Kamińska i Pan Marek Żarnowiecki. Wyróżnionym nauczycielom towarzyszyła dyrekcja naszej szkoły.Gratulacje dla odznaczonych

Sprawozdanie z realizacji programu profilaktyki zdrowotnej pod hasłem „ Jestem zdrowszy i sprawniejszy” realizowany na zielonej szkole w Mielnie 2018r.

W dniach 29 maja do 7 czerwca 2018r. grupa uczniów naszej szkoły przebywała na śródrocznym wypoczynku w  Mielnie. To już drugi wyjazd do tej miejscowości nadmorskiej, którego celem było zapewnienie uczestnikom regeneracji sił fizycznych i psychicznych poprzez realizację programu profilaktyki zdrowotnej. Wyjazd miał jak zwykle bogaty program poznawczy, dydaktyczny i wychowawczy. Uczył samodzielności, także pracy w grupie, stwarzał warunki do swobodnego korzystania z różnych dziedzin wiedzy. Jednym z ważniejszych celów było kształtowanie wśród uczniów higienicznego trybu życia poprzez zdrowe i regularne odżywianie. Specyfiką każdej „zielonej szkoły” jest korzystanie z dużej ilości ruchu na świeżym, nasyconym jodem  powietrzu. To codzienne długie spacery po plaży, zabawy w pisku, niezależnie od pogody, kąpiele w morzu wzmocniły odporność dzieci.

            Jednym z ważniejszych zadań realizowanym na tego typu wyjeździe jest rozwijanie i doskonalenie sprawności fizycznej. Zadanie było ułatwione przez wyposażenie ośrodka w 2 place zabaw, dmuchaną zjeżdżalnie i boisko do siatkówki, z których dzieci korzystały bez ograniczen.  W tym roku niebywałą atrakcją była zespołowa i indywidualna rywalizacja w grze w kręgle. 2 godziny ćwiczeń ruchowych z kulą, trenowanie celności rzutów, dopingowanie innych, zapewniło zarówno dzieciom jak i dorosłym niezapomniane wrażenia. Po raz pierwszy mieliśmy możliwość uczestnictwa w imprezie paintballowej. Cześć starszych uczniów brała udział w prawdziwej bitwie na wyznaczonym polu, a pozostali mogli postrzelać sobie kulkami z farbą do tarczy. Całość zabawy była kontrolowana przez doświadczonych trenerów, czuwających nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników. Jak co roku również korzystaliśmy z hydroterapii w Adua parku w Koszalinie.

            Ważnym elementem programu profilaktyki zdrowotnej było wyeliminowanie nadmiernego korzystania telewizji i komputerów, co udało się prawie w 100%, ponieważ domki nie były wyposażone w te sprzęty. To bardzo korzystnie wpłynęło na poprawę kontaktów interpersonalnych uczniów, wzmocniło relacje koleżeńskie, zwiększyło współdziałanie w grupach i poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

 

Galeria 1.

Galeria 2.

Link do zdjęć - Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

 

Piknik Integracyjny "POKONAĆ BARIERY" - 15 CZERWCA 2018r.

ORGANIZATORZY:

Nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom.

ZAPRASZAMY !!!

 

 

24 maja 2018 roku odbył się VIII Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Recytatorski w Dąbrowie Górniczej pt.: "Polska moja wolna, niepodległa...." w 100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły wzięli w nim udział, uzyskując nagrody: Bartłomiej Urbańczyk - Nagroda specjalna; Karolina Paciej - wyróżnienie.

Zabawa była przednia i wielkie emocje, gdy otrzymywaliśmy nagrody. Gratulujemy Recytatorom !!!

następne >>

Szkoła zatrudni hipoterapeutę

z przygotowaniem pedagogicznym.

Praca od zaraz. Pilne.

Raport z ewaluacji zewnętrznej 2018

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY -
SPECJALNA W ZAWIERCIU

 

Raport z ewaluacji zewnętrznej

Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Raport z ewaluacji zewnętrznej

Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

 Raport z ewaluacji zewnętrznej 

Gimnazjum nr 5

 Raport z ewaluacji zewnętrznej 

Szkoły Podstawowej nr 15

OSIĄGNIĘCIA

 

  

Ankiety

 

Licznik odwiedzin:
Administrator strony: Sławomir Głowacz & TM. Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez doNETA.pl